Podręcznik od wydawnictwa WSiP
19 kwietnia 2022

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to firma, która już od wielu lat dba o to, aby uczniowie mogli uczyć się z książek, które dopasowane są do norm edukacyjnych, jakie obowiązują w Polsce. A te nie można zapomnieć, że są na bieżąco aktualizowane. Może nie każdego roku, ale przynajmniej raz na dwa, trzy lata ma się do czynienia z poważniejszymi zmianami. Taką najpoważniejszą zmianą jest ostatnio likwidacja gimnazjów, ale nie o tym aktualnie będzie mowa. Raczej o podręcznikach, jakie używane są w szkołach średnich. O tych, które pochodzą od WSiP. Na uwagę na pewno zasługuje publikacja pt. “Oblicza epok klasa 3” znajdziesz w Taniej Książce. Jak sama nazwa wskazuje – jest to podręcznik, który użytkowany jest w klasach trzecich, szkół średnich.

Różne oblicza epok literackich

O jakich epokach mowa? Dokładnie o epokach literackich, z jakimi ma się do czynienia na języku polskim. Przy tej okazji należy wspomnieć, że tak naprawdę sformułowanie Oblicza epok klasa 3, jest ogólnikowe. Należy powiedzieć, że ma się do czynienia z dwoma częściami tego podręcznika. “Język polski. Oblicza epok. Podręcznik. Klasa 3. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 1” i “Język polski. Oblicza epok. Podręcznik. Klasa 3. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 2” dedykowane są na jeden rok szkolny.

Ze spokojem – wydaje się, że jest to ogrom materiału, ale tak nie jest. Jeżeli lekcje odbywają się normalnym trybem, to uczniowie, pod okiem swojego pedagoga, są w stanie przerobić cały materiał. Obydwa podręczniki obejmują okres literacki – począwszy od Młodej Polski aż do dalszych tematów. Jest tu także dwudziestolecie międzywojenne i dalsze epoki, aż do czasów współczesnych.

Nie brakuje tutaj różnych utworów literackich – nie tylko krótkich wierszy, ale również opowiadań. W podręcznikach zostały umieszczone odpowiednie wskazówki, dzięki czemu uczniowie będą wiedzieć, jak należy interpretować poszczególne lektury. A tych w klasie trzeciej również nie brakuje.